|הפוך לדף הבית|למועדפים|
ראיון עם מאסטר Yu Yong Nian
מאמר באנגלית על התועלת של עמידות המדיטציה לבריאות

ראיון עם Keith Kwok Lap Yin
להמשך לחצו כאן

הדגשים לאימון של מאסטר צ'אן
הדגשים לאימון העבודה הפנימית באי צ'ואן של מאסטר Chen Ching Chung מהשתלמות באוקטובר 2011 .

הרפיה, שקיעה וויתור SONG CHEN
מאת: אמיר ניסן עריכה: טלי חייט
להמשך לחצו כאן


צ´י קונג לזרימה מתמדת בעמידת וו צ´י - WU CHI
תרגול צ´י קונג ליצירת שקט, שלווה וזרימה מתמדת, ללא מאמץ וקונפליקט פנימי!

רפואה סינית- ייחודה וייתרונותיה עבורך
רפואה סינית הינה שיטת הטיפול הנפוצה ביותר בתחום הרפואה משלימה בישראל ובעולם המערבי. מה מייחד כל כך את הטיפול באמצעות רפואה סינית ומהם היתרונות הרבים של הטיפול הסיני עבורך?


רוצה להכיר את עולם הצ'י קונג והצ'י קונג הרפואי?
מידע על סוגי צ'י קונג, תרומתו של אימון צ'י קונג למתרגל, תמונות , סירטונים ,שיעורי צ'י קונג לותיקים ולמתחילים ועוד!

דיקור סיני מהו וכיצד הוא פועל?
באילו בעיות דיקור סיני יעיל ומתי כדאי להעזר בו? כיצד מתבצע הטיפול של דיקור סיני בפועל? מהו משך הטיפול והאם ההצלחה מובטחת?טיפול סיני משולב- מירה ניסן
צי קונג
דיקור סיני - אקופונקטורה
שיעורי צי קונג
מירה ניסן- רקע אישי
רפואה סינית- יתרונות
איבחון מחלות ע"י רפואה סינית
טווינה-פיזיותרפיה סינית
צמחי מרפא סיניים
תזונה סינית
קישורים מומלצים
לימודי אורתופדיה סינית
רפואה סינית- בחירת מטפל
המלצות
מפת אתר
פייסבוק

דיקור סיני - אקופונקטורה

שתף |
רפואה סינית- יתרונות | מעט היסטוריה | איבחון מחלות ע"י רפואה סינית | דיקור סיני - אקופונקטורה | צמחי מרפא סיניים | טווינה-פיזיותרפיה סינית | תזונה סינית | תחומי טיפול | הייחוד של הטיפול בקליניקת אמיר | לימודי אורתופדיה סינית | רפואה סינית- בחירת מטפל | מירה ניסן- רקע אישי |

דיקור סיני,מטפל בדיקור סיני, דיקור, טיפול סיני, אקופונקטורה, אקופטנקטוריסט, מדקר סיני, רופא סיני

דיקור סיני (אקופונקטורה)- מהו ומהם יתרונותיו?

דף זה נכתב על ידי מירה ואמיר ניסן, מרצים ומטפלים בכירים ברפואה סינית ובדיקור סיני מעל 10 שנים.

דיקור סיני  מהו וכיצד הוא פועל? לאילו בעיות דיקור סיני יעיל ומתי כדאי להעזר בו? כיצד מתבצע טיפול של דיקור סיני בפועל? מהו משך הטיפול והאם ההצלחה מובטחת?

דיקור סיני הוא אחד הכלים הראשיים והשימושיים של רפואה סינית לטיפול במחלות ולהחזרת הבריאות לגוף. היעילות הטיפולית של דיקור סיני הוכחה במספר רב של מחקרים ולבעיות בריאות רבות.

ראשית מהן אותן מחטים סיניות בהן משתמשים בזמן דיקור סיני?

בקרב רבים המילים " דיקור " ו- "מחטים " מעוררות, באופן טבעי, רתיעה רבה. זאת בדרך כלל עד למפגש הראשון עם הדיקור.

מדובר במחטים גמישות ודקיקות מאד בקוטר שנע בין 0.15-0.25 מ"מ בלבד. המחטים אינן דומות כלל למחטים בהם לוקחים דם בקופת חולים. הן דקות הרבה יותר, לא חלולות, ולא מוציאים או מכניסים דרכן שום דבר אל הגוף!
המחטים מאוד מלוטשות ובהחדרתן יש תחושה מינימאלית הפחותה מעקיצה של יתוש... כמו כן בהוצאת המחט לא נשאר כל סימן .
ככל שהמטפל ותיק ומנוסה יותר ה דיקור יעיל ומהיר וכך ה דיקור לא מלווה בתחושת כאב כלל.
ישנן גישות הדוגלות בגירוי רב של המחט כאשר היא בגוף עד להגעה לתחושה חזקה. אנו לא מאמינים בדרך זו. אנו סומכים על היכולת של הגוף להגיע לאיזון ולריפוי גם באמצעות עבודה עדינה.
חשוב לנו שהטיפול לא ילווה בתחושות של פחד או לחץ. יש בחיים שלנו מספיק לחץ גם בלי זה...
בנוסף כשהאדם רגוע ונינוח- מערכת העצבים המרכזית אינה "בכוננות ספיגה" והאפקט הטיפולי טוב יותר.

כיצד מתבצע טיפול של דיקור סיני?
כאמור נעשה שימוש במחטים סיניות גמישות ודקות מאד, בנקודות שנמצאות על ערוצי אנרגיה (מרידיאנים). נקודות אלו מעודדות את הגוף לרפא את עצמו בצורה טבעית .

קיימות מספר מאות של נקודות על פני הגוף.
התיאוריה של  רפואה סינית מסבירה בפירוט רב מה תפקודה של כל נקודה- מהם האיברים עליה היא משפיעה, ובדיוק לאיזה מצב בריאותי היא מתאימה, מתי היא אינה מתאימה, וכיצד לשלב אותה עם נקודות נוספות ועוד.

לאחר סיום שלב האבחון בוחר המטפל את הנקודות דיקור האופטימליות למטופל שלו. המטופל שוכב עם המחטים במשך כ 20-30 דקות ולעיתים יותר.
מטופלים רבים נהנים להרדם עם המחטים ומדווחים על שינה ערבה, נינוחה ועמוקה. בדומה לשינה של תינוק (כזה שישן לילה שלם...).

לעיתים במקביל לשלב של  דיקור סיני ולמנוחה עם מחטים אנו משלבים טיפול טווינה בפנים, או בצוואר, בשכמות או בגב - זאת בהתאם לצורך הטיפולי. לעיתים במקביל אנו בוחרים ללמד את המטופל תרגיל הרפיה או דמיון מודרך (בעיקר בבעיות כמו נדודי שינה, עצבנות, חרדה, כאב וכו').

מבחינתנו כמטפלים דיקור סיני הוא טריגר המעורר תהליך של ריפוי, ויש לו אפקט מצטבר ונבנה. לכן ישנה חשיבות לרצף הטפולים ולרוב מתחילים במפגשים פעם בשבוע וככל שהמצב משתפר תדירות הטיפול יורדת עד שמגיעים למצב של טיפולי תחזוקה ושימור בתדירות נמוכה יחסית.

במצבים חמורים במיוחד, לדוגמא פריצת דיסק עם כאבים עזים והקרנות לגפיים, פציאליס- שיתוק חצי פנים , אנו ממליצים על דיקור סיני פעמיים בשבוע- על מנת להביא לשיפור גדול בזמן מהיר.

טיפול עשרת אלפים כבר עשית?
כאשר הבעיה עוברת ניתן להפסיק להגיע לטיפולים.
אך חשוב לדעת ש רפואה סינית במקורה נועדה להיות רפואה מונעת, בדומה לביקור תקופתי אצל המוסכניק על מנת למנוע התעוררות בעיות חמורות יותר בגלל הזנחה של האוטו..
כמו כן כאשר מגיעים לטיפול תחזוקתי ומניעתי אפשר לעצור התלקחות של הבעיה המקורית או התעוררות של בעיה חדשה כבר בשלבים מוקדמים מאד ובמספר טיפולים מצומצם ביותר.
אנשים הבוחרים לאמץ את הגישה המניעתית מדווחים לנו על שהם רואים במפגש התקופתי איתנו זמן של השקעה בעצמם, זמן של פינוק והתרגעות .


אבל איך בכל זאת פועל דיקור סיני?

מבחינה מדעית/ קונבנציונלית אין עדיין הסבר מלא לשאלה זו.
לפי אחת הגישות המחטים יוצרות בזמן דיקור סיני גירוי מקומי, מקרוסקופי, הגורר בעקבותיו תגובה של מערכת החיסון באזור, כלומר הגוף מגביר תהליכי ריפוי עצמי.
הסבר זה נשמע הגיוני מאד אך לא עוזר לנו להבין מדוע נקודה מסוימת ברגל מפעילה את מרכז הראייה במוח כמו שנצפה ב MRI, או נקודה אחרת גם היא ברגל יעילה מאד למרבית סוגי הסחרחורות, ונקודה שלישית גם היא ברגל עוצרת ביעילות דימום גניקולוגי.

גם אם השאלה 'איך' אינה ברורה לרפואה הקונבנציונאלית בכל זאת בעשרות מחקרים נמצא כי ל דיקור סיני יש השפעה על מערכות הגוף השונות:
נקודות מסוימות מעודדות הפרשת אנדורפינים (משככי כאבים טבעיים) במוח , מורידות רמות סוכר, לחץ דם משפיעות על ראיה, מרגיעות ומשפרות את תפקוד מערכת העיכול, מטיבות עם מערכות הורמונאליות שונות, משפרות בעיות שלד ושריר ועוד ועוד.

לאורך מאות שנים של רפואה סינית ושימוש ב דיקור סיני ו צמחי מרפא נוצר תהליך של"ברירה טבעית"- מה שלא יעיל דיו פשוט נעלם!
עם כל ההסתייגות של הרפואה המערבית, הקונבנציונאלית לעולם " הרפואה אלטרנטיבית" בכל זאת דיקור סיני, וה- רפואה סינית כולה מתחילה לחדור אל הקונצנזוס.

לקביעת טיפול או  קבלת מידע נוסף לחץ כאן

מירה- 052-8444322

אמיר- 0523683548

רפואה סינית | מבוא | שיטות אבחון | דיקור סיני - אקופונקטורה | צמחי מרפא סיניים | טווינה-פיזיותרפיה סינית | תזונה סינית | תחומי טיפול |

© כל הזכויות שמורות 2006 ל אמירה, רפואה סינית וצ´י קונג
קידום באינטרנט