צי קונג

אמיר ניסן

רפואה סינית משולבת , מומחה לאורתופדיה  וטווינה  מלמד צי קונג אי צואן משנת 1992.

צ'י קונג הוא אימון פיזי ומנטאלי מרתק המאזן ומחזק את היציבה, השרירים וההכרה. תירגול צ'י קונג הוא בעל יתרונות רבים למתרגל המתחיל והוותיק.

צ'י קונג ניי גונג - צ'י קונג רפואי

צ'י קונג הוא גם אימון משלים מצוין  לעוסקים בטאי צ'י, קונג פו, קרטה וכו' וכן לעוסקים באומנויות הריפוי. צ'י קונג הוא בעל השפעה רבה הן ברמה הפיזית והן ברמה המנטאלית.

אני מתרגל צ'י קונג רפואי ו- אי צ'ואן מידי יום מזה 26 שנים ומלמד צ'י קונג משנת 1993 ב מרכז ישראל הונג קונג לצ'י קונג אי צ'ואן. מרכז זה הוא חלק והמשך ישיר  לשושלת צי' קונג- אי צ'ואן כפי שהתפתחה  בסין והונג קונג.

אנסה להעביר כאן את היתרונות הרבים של אימון צ'י קונג אי צ'ואן  כפי שאני מתרגל ומלמד ואת האתגר והסיפוק הנלווים ללמידה ולצמיחה הפיזית, הרגשית והמנטאלית שנלווית לאימון מיוחד זה.

ראשית מהו צ'י- קונג/ צ'י גונג?

(צ'י גונג רפואי, ניי גונג)

צי'= אנרגיית חיים. קונג (גונג במנדרין) =אימון. (בדרום סין נהגה כ- קונג ובמרכז סין כ- גונג)

ניי קונג ( ניי גונג) = אימון פנימי.

צ'י קונג הוא מערכת תרגילים סיניים , התורמים לאיזון הגוף והנפש ומגבירים את אנרגיית החיים של המתרגל.

תרגילי צ'י קונג  מתורגלים בסין מזה מאות בשנים. מקורם מהפילוסופיה הדאואיסתית והפילוסופיה הבודהיסטית אך חשוב להדגיש שאינם עוסקים בדת או בפולחן ולכן לא סותרים דתות אחרות. תרגילים אלו תורמים לשיפור הבריאות, המודעות והריכוז. תירגול צ'י קונג  כפי שאני מלמדו  מתאים לאנשים מעל גיל 18, נשים וגברים כאחד.

יתרונות הצ'י קונג

איזון הגוף

תרגול צ'י קונג משפר את היציבה, מחזק את השרירים המייצבים, ובכך מונע בעיות של כאבי שלד-שריר, כגון כאבי גב, צוואר, כתפיים וברכיים. התרגול משפר את הנשימה ואת הזרמת החמצן והאנרגיה לכל הגוף. תרגילי הצ'י קונג משמשים הן כרפואה מונעת והן כעזרה בטיפול במחלות קיימות. מחקרים רפואיים הוכיחו, כי מהירות ההחלמה ואחוזי ההחלמה של מתרגלי צ'י קונג ממחלות שונות גבוהים יותר.

איזון הנפש

הצ'י קונג מסייע להגיע לאיזון רגשי: מקל במצבים של סטרס, מתח ומותשות – ומצד שני מרגיע במצבים של עוררות-יתר.

בצ'י קונג ממשילים את ההכרה לגן, את הרגש לאגם ואת המתרגל לגנן: אדם החושב מחשבות תורמות ומקדמות, משול לגנן המגדל פרחים יפים בגן – ואילו אדם הנצמד לרגשות שליליים כגון כעס, עצב וחרדה, משול לגנן המזניח את הגן ומניח לעשבים שוטים לגדול בו.

אם הרגשות שלווים, האנרגיה שלנו לא מתפזרת. כשהאדם לומד לקבל, להעריך ולאהוב את עצמו, נמנע מעודף ביקורת עצמית ומוכן ללמוד ולהשתנות, רגשותיו יהיו כמו אגם צלול ביום בהיר, והוא יוכל לקבל ולחוש אמפתיה גם לאנשים אחרים. הצ'י קונג אינו מעודד הדחקת רגשות, אלא מלמד כיצד לתת להם ביטוי בצורה מאוזנת ובו-זמנית אסרטיבית, וכיצד לא להיצמד לאורך זמן לרגשות שליליים.

מדיטציה ואיזון ההכרה

תרגול הצ'י קונג מסייע לאזן בין הפניית הקשב פנימה לבין היכולת להתבונן החוצה. בצ'י קונג מתרגלים מדיטציה ומודעות במצבים שונים – בתנוחות סטטיות, בתנועות, בעמידה ובישיבה, בעיניים פקוחות ובעיניים עצומות – ולכן הוא הכנה טובה לתרגול מודעות ומדיטציה בחיים. ההכרה (Yi) מפעילה את האנרגיה הפנימית (Qi), וזו מפעילה את האנרגיה החיצונית (Li). באי צ'ואן – רמה מתקדמת של צ'י קונג – הדגש הוא על עבודה על ההכרה התורמת לטיפוח הבריאות.

ללמוד צ'י קונג עם אמיר ניסן

תלמיד ומורה

אני מתרגל צ'י קונג רפואי ואי צ'ואן מדי יום זה 25 שנה, ומלמד צ'י קונג 26 שנה ב"מרכז ישראל הונג קונג לצ'י קונג אי צ'ואן". מרכז זה הוא המשך  ישיר  לשושלת צ'י קונג אי צ'ואן, כפי שהתפתחה בסין על ידי מאסטר ואנג שיאנג צ'אי ובהונג קונג בהנחייתו של מאסטר צ'אן צ'ינג צ'ונג..

מסע מרתק

כפי שלמדתי מהמורה שלי, מאסטר Chen Ching Chung, הדגש הוא על תרגול עמוק. לא מדובר בסדנה או בקורס קצר, אלא במסע הנמשך שנים. זוהי אמנות העוברת ממורה לתלמיד/מורה במהלך הדורות.

מתחילים ומתקדמים

ב"מרכז ישראל הונג קונג לצ'י קונג אי צ'ואן" אני מלמד צ'י קונג למתחילים ולמתקדמים, גברים ונשים מעל גיל 18.

בשיעורים מתרגלים צ'י קונג רפואי רך (טונוס שרירים רפוי יחסית), העובד על שימוש נכון ויעיל בגוף ובהכרה בצורה המסורתית, כפי שלמדתי ממאסטר צ'ן צ'ינג צ'ונג. זאת באמצעות:

· צ'י קונג רפואי: תרגילים מאזנים ותרגילים ממוקדים למרידיאנים ולאיברים מסוימים או לבעיות מסוימות.

· צ'י קונג סטטי: בעיקר ZHAN ZHUANG – עמידות העמוד (עמידות זן).

· צ'י קונג בתנועה.

· תרגול אי צ'ואן: רמה מתקדמת של ניי גונג (עבודה פנימית), העובדת על הגוף, הנפש וההכרה.

· עבודה בזוגות.

לשיעור היכרות ללא תשלום ולקבלת מידע על שיעורי צ'י קונג - אי צ'ואן לחץ כאן

למידע על יתרונותיו של הצ'י קונג הרפואי לחץ כאן

למאמרים ותירגומים בנושא  אי צ'ואן לחץ כאן

צרו קשר, אמיר ניסן - 052-3683548

 

פניות אחרונות
אמירה, רפואה סינית וצ´י קונג
אם אפשר להתקשר בשעות הערב
רמת גן - גבעתיים
19/11/2017 18:28:38
אמירה, רפואה סינית וצ´י קונג
אשמח לקבל אינפורמציה לגבי שיעורי צי קונג של אמיר ניסן, אם קיימים באזור השרון ואם לא - בתל אביב. תודה!
מושבים בשרון
06/08/2017 22:57:14
אמירה, רפואה סינית וצ´י קונג
מבקשת עזרה בליווי רוחני-תזונתי בעקבות התמודדות עם מחלת סרטן שד. כרגע עוברת טיפולים כימותרפיים וזקוקה לחיזוק. האם אפשרי?
אשמח לדבר ולראות מה ניתן לעשות
בברכה, להשתמע
רמת גן - גבעתיים
13/06/2017 09:03:36